Nahrát přílohy k příspěvku
Vybrat soubory
Informační deska slouží pro informování členů ze strany vedení SVJ, upozornění na příspěvky se rozesílají pomocí emailu a SMS členům.

Sdílení elektrky od 1.1.2025

Dobrý den,


jedná se o informativní zprávu, nic nemusíte dělat, nic nemusíte řešit a na nic se nemusíte ptát - zatím do podzimu :)..

Nějak jsem se v tom zorientoval (zatím jen malinko) a stanovil jsem následující postup, který se nyní jeví jako správný (pokud někdo má jiné informace, tak se mi ozve, prosím!!!):

  1. výbor s notářem vytvoří "spolek", který bude zaregistrován a získá své IČO - nyní tam budou 3 členové výboru a později vstoupí všichni ostatní a to vždy jeden člověk za jednu bytovou jednotku + naše SVJ, které nebude mít hlasovací právo. Vstup je dobrovolný a právě ta dobrovolnost je důvodem založení spolku - do SVJ vstupujete nedobrovolně a to získáním bytu..... Kdo bude ve "spolku", ten bude sdílet dle alokačního klíče, který bude kopírovat naše majetkové podíly bez GS.
  2. spolek bude následně zaregistrrován u "Energetického regulačního úřadu" jako "Energetické společenství" a získá nějaké jejich číslo.
  3. "Energetické společenství" se zaregistruje se získanými čísly po 1.8.2024 u "EDC" což bude jediný správce veškerého sdílení elektřiny v České republice.
  4. Na portálu EDC potom zaneseme všechny EANy elektroměrů ke sdílení s alokačním klíčem, (které již máme) a bude hotovo. Teda snad....


Logicky z toho plyne, co budete muset do konce roku udělat:

  1. pokud chcete přijímat svůj podíl na elektroměru v baráku - stačí jen podepsat "Žádost o vstup do spolku"
  2. Pokud chcete elektriku přijímat na jiném místě, než v baráku, musíte si na to místo nechat namontovat inteligentní elektroměr co dokáže měřit po 1/4 hodinách a umožňuje to sdílení. Hovořil jsem s ředitelem Energetického regulačního úřadu a snad by to mělo být zadarmo, až budeme registrovaní. Nyní to stojí cca 8.000 Kč, tak to neuspěchejte a chvíli počkejte. Jinak v našem domě tyto elektroměry všichni mají již namontované z loňska....


A hlavně, pokud někdo má na věc jiný pohled, tak se se mnou spojí! Protože nikdo o tom nic neví a já ten postup odvodil ze samostudia Internetu. Hlavní díl informací je asi tady na tom odkaze.


Libor Malý

předsešda SVJ


22.07.2024 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)

Fotovoltaika - změna ve sdílení elektřiny

Od 1.8.2024 platí nový zákon o sdílení elektriky, který s sebou nese samá pozitiva a zase nějakou pouze administrativní práci. Bohužel nikdo z nás neví a do konce roku se asi nedozví, jakou kdo měl úsporu v současném způsobu sdílení a to prostě proto, že ČEZ poskytuje vyúčtování 1x ročně a to v prosinci. Pokud někdo dostal vyúčtování teď někdy a ví to už, mohl by se s ostatními podělit o své poznatky....


Nový způsob sdílení se liší od stávajícího:

  • můžeme sdílet mezi vchody všechnu vyrobenou elektriku, takže již nebudeme trošku okrádat majitelé bytů ve vchodu "A"
  • můžeme sdílet přesně dle majetkových podílů, bez jakýchkoliv odhadů a korekcí
  • majitelé bytu, co byt pronajímají si mohou nechat odečítat spotřebu v místě svého bydliště (je-li v ČR)
  • paní žijící v Německu může vybrat kohokoliv s elektroměrem v ČR ať má alespoň ten někdo z její fotovoltaiky prospěch, když sama má spotřebu 2 kWh za rok u nás na Glazarce :)


Inu, říkal jsem si původně, že se na to taky můžeme vykašlat, že někdy odhlasujeme jestli ano, nebo ne. Ale bohužel není o čem hlasovat, musí se to udělat, protože stávající systém sdílení se na konci roku 2024 automaticky ruší. Takže někdy v říjnu - listopadu zase očekávejte řadu požadavků a drobných úkolů :)....


Zpráva z tisku: Jak se přihlásit ke sdílení elektřiny: Odpovědi (seznamzpravy.cz)17.07.2024 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)

čtvrtek 27.6. od 11:00 do 15:00 - odstávka elektriky na J. GLazarové 25 a v okolí

Jedná se o zprávu z ČEZ distribuce a v nadpisu je vše...

07.06.2024 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)

Zápis ze shromáždění vlastníků

Dobrý den,


zde je zápis ze shromáždění: Shromáždění_vlastníků_jednotek_2024-zápis.docx

zde je záznam hlasování: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1RTtQ8bnNj2pIFhi6-YLzMfOWSSzRXb1x8BPVQfxuZRs/edit?usp=sharing


Pokud narazíte na nějakou chybu, nebo nesrovnalost, tak se ozvěte.


Libor Malý

předseda SVJ


14.05.2024 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)
Upraveno 17.05.

SHROMÁŽDĚNÍ VLASTNÍKŮ JEDNOTEK 16.5.2024

   SHROMÁŽDĚNÍ VLASTNÍKŮ JEDNOTEK

 

Termín konání:  čtvrtek 16.května 2024 od 19 hodin

 

Místo konání:  prostor garážových stání domu J. Glazarové 25

 

Program shromáždění:

Ø Zahájení – volba předsedy zasedání, zjištění usnášeníschopnosti shromáždění

Ø Hospodaření za rok 2023 a zpráva předsedy výboru o činnosti výboru v oblasti zajištění financování oprav, údržby a modernizací domu

Ø Diskuse a návrhy k dalšímu hlasování

Ø Usnesení a závěr

 

Shromáždění vlastníků se účastní s hlasovacím právem pouze vlastníci jednotek uvedení jako zástupci v seznamu vlastníků, nebo jejich zplnomocnění zástupci  (plnou moc odevzdejte u prezence, podpis nemusí být ověřen v případě manželů).

 

V Olomouci dne 15.4.2024                                                                                        

15.04.2024 vložil MIŠURCOVÁ Lenka Ing. (místopředseda výboru)
Nástěnka slouží pro členy SVJ. Vzkazy na nástěnce se rozesílají na emaily statutárního orgánu, které jsou vyplněné v kontaktech.