Nahrát přílohy k příspěvku
Vybrat soubory
Informační deska slouží pro informování členů ze strany vedení SVJ, upozornění na příspěvky se rozesílají pomocí emailu a SMS členům.

Elektrovoltaika - info k možné změně

Dnes jsem se potkal s panem Šejnohou a chtěl jsem se zeptat, proč ještě nemáme formuláře na souhlas jednotlivých bytů s převedením elektroměru pod společné hodiny. Ani jsem to nestihl a informoval mě, že do Vánoc má Parlament ČR odsouhlasit (nebo zamítnout) zákon, který by umožňoval tuto pracnou a administrativně náročnou část jeho práce na elektrovoltaice zcela vypustit.


Když to schválí, tak si můžeme ponechat každý své hodiny a co naše soláry pustí do sítě, to nám všem odečte (adekvátní část kWh) dodavatel z našich faktur. Potom bychom snad ani nepotřebovali baterie, protože ČEZ bude jedna velká virtuální baterie pro všechny. To je můj logický vývod :)....


V Německu to tak již údajně funguje - na chatě za městem si Hans Heidrich vyrobí 2 MWh (ani tam není) a z bytu co má s paní Heidrichovou ve městě mu odečtou z faktury právě ty 2 MWh a přitom jsou oba s chotí celý měsíc na Tennerife.


No nevím..., mně tam trochu vadí ta ztráta nezávislosti na ČEZu. S původním řešením jsme třeba 4 hodiny v letním dnu od nich zcela odpojeni a nepotřebujeme je.


V každém případě jsme se dohodli, že do 10.1.2023 (než s bude vědět víc) se administrativním vyřizováním k hodinám zabývat nebude a bude-li zákon schválen, dostaneme další dvě nabídky, které budou levnější než nyní odsouhlasená a záleží na nás.


Všechen materiál, co má přijít k nám na dům již mají naskladněný, takže stačí trocha sucha a tepla a vlítnou na střechu a bude to coby dup....09.12.2022 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)

Orientační odečty měřidel k 30.11.2022 kolem 18:30 h

Výsledky zájemci naleznou na obvyklém místě - v kontaktech.


Libor Malý

30.11.2022 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)

Změna pojistky na dům - nabídky

V současnosti platíme 28.353,- Kč ročně za pojistku s krytím do 70 mil. Kč. Na schůzi zaznělo, že by se mělo přepojistit, neb vše podražilo.


Výbor má přes makléře "Jaro" dvě nové nabídky od Uniqua a ČSOB, které si nyní prostuduje a do konce roku by měl rozhodnout o změně a zda ji může rozhodnout bez hlasování vlastníků. K jednání bude přizvána revizní komise a kdokoliv z vlastníků, kdo se cítí být kolem pojištění kvalifikován a projeví zájem. (Prosím nezaměňovat s postojem: "To že něčemu nerozumím, neznamená, že nemohu mít názor!" :) ).


Pokud někdo má možnost a chce, může doručit další nabídky, nebo může vyjádřit k poskytnutým nabídkám nějaký relevantní podnět. NABÍDKY JSOU ZDE NA TOMTO ODKAZE.


Libor Malý

předseda SVJ

24.11.2022 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)

Fotovoltaika - aktuální INFO (23.11.22)

  • smlouvy o půjčkách podepsány, vše hotovo
  • "Smlouva o dílo": za SVJ podepsáno 9.11.2022, od dodavatele podepsáno 14.11.2022, smlouva u notáře vyzvednuta a založena, kopie je uložená zde v dokumentech a je přístupná pouze vlastníkům
  • krátkodobá půjčka 1 mil. Kč ": podle smluv by měla být uhrazena do 19.11.2022, k 16.11. bylo připsáno již 920.000 Kč, zbytek byl doplacen vzápětí, vše uhrazeno
  • zálohová faktura na 45 % (1.408.860 Kč): dorazila mailem 15.11.2022, uhrazena byla 16.11.2022,
  • stav fondu oprav je k 16.11.2022: 976.987 Kč běžný stav + 1 mil. Kč půjčka - uhrazená záloha = 568.127 Kč


Další postup: dodavatel zaplatí zálohy na materiál (panely, probírané střídače a pod.) a začne s administrativní přípravou - podání a vyřízení žádosti o paralelní připojení do distribuční sítě, statický posudek, projektová dokumentace, stavební povolení atd., kdy od nás se očekává především podepsání plných mocí od maxima bytů ke sloučení elektriky na patu domu.


Zdánlivě se nebude do jara nic dít, protože kromě toho, že materiál musí dorazit a patřičná povolení vyřídit, tak základní podmínka zní: "Střecha nemovitosti musí být suchá, bez námrazy, nebo sněhu." a to do jara už nebude :).


Libor Malý

09.11.2022 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)
Upraveno 24.11.

Nefunkční výtah ve vchodu B

Závada byla nahlášena, technik dojel a zjistil problém "mimo servisní smlouvu" a mimo rozsah náhradních dílů co má v autě.

Poslali nabídku na opravu (25.000 Kč). Bylo objednáno a zítra by měl být výtah funkční.


Libor Malý

19.10.2022 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)
Nástěnka slouží pro členy SVJ. Vzkazy na nástěnce se rozesílají na emaily statutárního orgánu, které jsou vyplněné v kontaktech.