Nahrát přílohy k příspěvku
Vybrat soubory
Informační deska slouží pro informování členů ze strany vedení SVJ, upozornění na příspěvky se rozesílají pomocí emailu a SMS členům.

Zítra shromáždění vlastníků

Připomínám zítřejší barákovou schůzi. Ve čtvrtek se uvidíme v 19:00 h. Mezitím mi přišla nabídka na světla v garáži, kterou si můžete prohlédnout ZDE.

05.10.2022 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)

SHROMÁŽDĚNÍ VLASTNÍKŮ JEDNOTEK 6.října 2022 od 19:00 h

UPOZORNĚNÍ: Na tomto shromáždění se bude hlasovat o investici do fotovoltaiky ve výši cca 3 miliony Kč. Je třeba maximální účast, v horším případě dát někomu ověřenou plnou moc i s pokynem jak má hlasovat. Podrobná nabídka od dodavatele se dvěma variantami je na tomto odkazu. Zkrácená nabídka se způsobem financování je zde na tomto odkazu, včetně návrhu financování a popisem co se bude dít na schůzi a také po eventuálním odhlasování.


SHROMÁŽDĚNÍ VLASTNÍKŮ JEDNOTEK

Termín konání: čtvrtek 6.října 2022 od 19:00 h

Místo konání: prostor garážových stání domu v Olomouci, J. Glazarové 25

Program shromáždění:

  • Zahájení – volba předsedy zasedání, zjištění usnášeníschopnosti shromáždění
  • Hospodaření za rok 2022 a zpráva předsedy výboru o činnosti výboru v oblasti zajištění financování oprav, údržby a modernizací domu
  • Hlasování o výměně světel v garážích za LED moduly
  • Hlasování o investici do fotovoltaiky a možnostech financování:
  • Návrh rozpočtu na další rok
  • Diskuse a návrhy k dalšímu hlasování
  • Usnesení a závěr


Shromáždění vlastníků se účastní s hlasovacím právem pouze vlastníci jednotek uvedení jako zástupci v seznamu vlastníků, nebo jejich zplnomocnění zástupci (plnou moc odevzdejte u prezence, podpis nemusí být ověřen v případě manželů). 

26.08.2022 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)

Operace se světly v garážových stáních - informace

V úterý 6.9.22 byly v garážových stáních vyměněny všechny nesvítící žárovky i žárovky, které svítily podezřele slabě. Jednalo se zhruba o 25 kusů celkem vyměněných. Drtivá většina z prasklých žárovek byly staré typy, co se již od roku 2012 neprodávají. Kolem 5 ks byly vyměněny svítící jakési zn. Philips, které skoro nesvítí, ale zase vypadají stylově. Evidentně se hodí někam, kde je vhodné tlumené intimní osvětlení (jsou v úklidovce, pokud někdo využije).  Nevím, kdo je tam kdy dal 😊…


Nové žárovky jsou LED 10W (což odpovídá podle starých žárovek cca 75W) - kus za 60 Kč. Dvě svítidla byla vyměněna za LED panely, které mají příkon 40W, což cca odpovídá staré žárovce 200 W. Panely byly umístěny, abychom mohli zvážit, zda je toto cesta, kterou chceme jít. Jeden je nad stolním tenisem, kde se trochu světla navíc hodí a druhý nahodile blíže ke vchodu „A“, aby mně tamní nenařkli, že je diskriminuji…


Čidla se hoši pokusili trochu doseřídit, moc si nejsou jisti, zda se jim to povedlo - asi už jsou zralá na výměnu. Do schůze budeme všichni zkoumat a na schůzi se domluvíme co dál. Tato akce byla „údržba stávajícího“, pokud odhlasujeme komplexnější výměnu, tak nakoupené žárovky se upotřebí na schodišti a chodbách (ještě nějakých 8-9 je v úklidovce právě na další výměny).


Do schůze očekávám ještě nabídku od pana Hájka (od nás z baráku) a vyžádal jsem si nabídku od elektrikářské firmy Linhart, kdy pán stejného jména se byl na naši garáž podívat ve středu 7.9.22 a již předem chci některé z nás upozornit na omyl, který mezi námi laiky neznalých "ohmova zákona" stále koluje….  


Nejlépe to bude dokladovat přepis našeho rozhovoru:

  • Já: „Chtěli bychom to udělat fakt pořádně, včetně výměny rozvodů….“
  • Pan Linhart: „To není pořádně, to je debilně… Do toho teda nejdu! Máte tam měděný dráty, ty se neucpou, ani nijak nedegradují, ty jsou prostě v pořádku. Mohu vám nabídnout nějaká vhodná svítidla, nová čidla, můžeme dát méně světel, více světel, ale na stávající dráty nešáhnu. To by mně někdo pomluvil, že využívám hlouposti zákazníků k vlastnímu obohacení….a měl by pravdu.“


Inu on už je takový…

Na závěr jsem se zmínil, že bychom snad chtěli i zateplit strop a že si neumím představit, jak to skloubit s výměnou světel. Slíbil mi, že se s nějakým známým spojí, dodá dvě kalkulace a pokud odsouhlasíme, samotné práce by zkoordinovali, aby světla svítila pod novým zateplením a ne nad ním…


Moc si od toho neslibuji, pana Linharta jsem naháněl od března 2022 a že by nám dodal nějakou kalkulaci a navíc dvě (včetně zateplení), to už je snad sci-fi… Ale Johann Wolfgang von Goethe prý řekl „Zázrak je nejmilovanější dítě víry.“ a i když evidentně nemluvil o dodavatelsko-odběratelských vztazích, tak do schůze budeme věřit, že všichni dodají to, co slíbili….

08.09.2022 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)

Návrh na řešení světel v GS ještě před schůzí

Schůze se blíží (pravděpodobně bude v říjnu), ale světla v GS jsou již katastrofická. Sepsal jsem návrh, jak řešit postupně a vcelku levně. Zkuste si ho přečíst ZDE a pokud máte názor, tak se vyjádřete na TOMTO odkazu. Hlavně mně zajímají, ti co jsou PROTI. Samozřejmě se nejedná o oficiální hlasování, ale o průzkum, jestli zbytečně neriskuji, že mi pak na schůzi řeknete: "nechceme to, tak si to zaplať ze svého, debile iniciativní" :)

26.08.2022 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)
Upraveno 26.08.

Schůzka kolem fotovoltaiky - pozvánka pro všechny zájemce

Konečně se mi povedlo získat 3 důvěryhodné nabídky od dvou dodavatelů a nyní je potřeba se v tom zorientovat, ať výbor může předložit shromáždění vlastníků nějaká relevantní témata k hlasování...

Ve čtvrtek 14.7. od 16:15 h v zasedačce firmy GRAPO s.r.o. v Olomouci, Šlechtitelů č.1 proběhne schůzka s jedním z eventuálních dodavatelů. Téma je vysvětlení nabídky a zodpovězení dotazů nás laiků.

Budu rád, když se této krátké schůzky zúčastní lidé od nás z baráku, které to zajímá a nebo, kteří se v tom trochu orientují. Nebude se o ničem hlasovat, nepadne žádné rozhodnutí, vše rozhodne shromáždění vlastníků později.


Libor Malý

předseda SVJ

12.07.2022 vložil MALÝ Libor (předseda výboru/SVJ)
Nástěnka slouží pro členy SVJ. Vzkazy na nástěnce se rozesílají na emaily statutárního orgánu, které jsou vyplněné v kontaktech.