Poslat členům upozornění o vložení příspěvku na informační desku

Upozornění se týká těchto vchodů:

Upozornění formou SMS nelze využít ve zkušebním režimu.

Chvíli strpení prosím.
Informační deska slouží pro informování členů ze strany vedení SVJ, upozornění na příspěvky se rozesílají pomocí emailu a SMS členům.

Zřízení stránek SVJ

Vážení vlastníci / členové SVJ,

stránky webDOMU.cz jsme zřídili z důvodu efektivního informování členů SVJ o aktuálním dění v našem domě (odečty, schůze, revize), o hospodaření, a také z důvodu zlepšení vzájemné komunikace.

Na stránkách se můžete seznámit s dokumenty (stanovy, domovní řád, zápisy ze shromáždění, PENB...), případně si stáhnout vzory (plná moc na shromáždění, zmocnění společného zástupce, oznámení o přenechání jednotky do nájmu apod..). 

Stránky využívají nejvyšší úroveň zabezpečení dat a jsou bez reklam. V rámci stránek vede SVJ seznam členů, avšak Vaše osobní údaje ostatní uživatelé stránek nevidí! K údajům má přístup pouze statutární orgán, případně jim určený správce stránek.

Pro vzájemnou komunikaci je potřeba, abyste nám poskytli Váš e-mail, na který obdržíte unikátní přihlašovací heslo. Abyste se vždy dozvěděli o nové zprávě na informační desce SVJ, po vložení zprávy obdržíte notifikační e-mail či SMS.

Po přihlášení na stránky (e-mail a heslo) dále získáte přístup do neveřejných částí stránek SVJ, např. dokumentů určených pouze pro členy SVJ, můžete se účastnit hlasování v anketách apod.

V záložce "členové" si můžete rovněž doplnit své kontaktní údaje (zasílací adresu, číslo účtu pro vrácení přeplatku, další e-mail pro zasílání notifikačních zpráv apod.). Tyto údaje uvidí pouze přihlášené oprávněné osoby, nikoliv ostatní uživatelé či návštěvníci stránek!

Další důvody pro zřízení stránkek zde a Info pro členy SVJ.

S pozdravem výbor

30.04.2016 vložil Nováková Zuzana (předseda výboru/SVJ)
Upraveno 25.09.
E-mail nebyl odeslán
SMS nebyla odeslána

Upozornění na daňové a jiné povinnosti v souvislosti s ubytováním přes Airbnb, Booking apod.

Vážení vlastníci, vzhledem k tomu, že je v domě celá řada z Vás, kteří poskytují ubytování přes Airbnb, Booking

či přes jiné portály nebo na přímo, dovolujeme si Vás upozornit na daňové a jiné povinnosti spojené s ubytováním,

případně s pronájmem a také zasíláme odkaz na kalkulačku odvodů spojených s ubytováním či pronájmem.


Daňové a jiné povinnosti spojené s ubytováním a pronájmem

Kalkulačka odvodů z ubytování či pronájmu

20.02.2020 vložil Gajdová Pavla (místopředseda výboru)
E-mail nebyl odeslán
SMS nebyla odeslána

Oznamovací povinnost vlastníka jednotky vůči SVJ dle § 1177 a § 1185 NOZ

Vlastník jednotky musí oznámit:

1) nabytí jednotky, a to bez zbytečného odkladu vč. uvedení svého jména a adresy (§ 1177 NOZ).

2) počet osob, které mají v bytě domácnost (§ 1177 NOZ), a to bez zbytečného odkladu.

3) přenechání jednotky do užívání jiné osobě - pokud vlastník neužívá byt osobně, ale byt přenechá do užívání jiné osobě na dobu nikoliv přechodnou (např. na základě pronájmu či ubytování apod.), pak toto musí předem a bez zbytečného odkladu oznámit SVJ. V oznámení uvede také jméno a bydliště těchto osob (§ 1177 NOZ).

5) změny v počtu osob rozhodných pro rozúčtování, a to písemně a bez zbytečného odkladu (§ 12 Zákona č. 67/2013 Sb.). V případě nesplnění této povinnosti je možné v souladu s § 13 téhož zákona žádat pokutu ve výši 50 Kč za každý započatý den prodlení.

6) stavební úpravu uvnitř svého bytu (§ 1182 NOZ), a to předem.

7) podnikání nebo jinou činnost v bytě (např. ubytování, pronájem), která může vést k narušení obvyklého klidu a pořádku v domě na dobu nikoli přechodnou. Oznámení je potřeba učinit předem (§ 1182 NOZ).

23.11.2018 vložil Gajdová Pavla (místopředseda výboru)
Upraveno 25.09.
E-mail nebyl odeslán
SMS nebyla odeslána

Nezapomeňte na přiznání k dani z nemovitých věcí!

Koupili jste v roce 2018 byt či jinou nemovitost? Nebo jste ji prodali? Nezapomeňte do 31.1.2019 přiznat daň z nemovitých věcí /bez sankce až do 7.2.2019/

Kdy se podává přiznání k dani z nemovitosti

V případě, že ve srovnání s předchozím zdaňovacím obdobím došlo ke změně okolností rozhodných pro stanovení daně z nemovitostí, je poplatník povinen daň přiznat do 31. ledna zdaňovacího období. Bez sankce je však možné přiznání podat ještě do 5 pracovních dnů po uplynutí řádného termínu, tj. letos do 7.2.2019.

Za změnu okolností se považuje zejména prodej či pořízení nemovitosti (bytu v osobním vlastnictví, domu, garáže, pozemku..) jakoukoliv formou (koupě, výstavba svépomocí, darování, dědictví, směna, dražba...), další jiná změna v osobě poplatníka daně, změna v užívání nemovitosti (komerční či nekomerční), nástavba, přístavba apod. Pokud jste tedy v uplynulém roce prodali či koupili nějakou nemovitost, nezapomeňte podat přiznání k dani z nemovitých věcí u místně příslušného finančního úřadu. Pokud například vlastníte byt v Praze a přikoupili jste byt v Ostravě, je potřeba podat přiznání k dani z nemovitosti pro místně příslušný finanční úřad v Ostravě. Přiznání pro Prahu se nemění.

Neplést s daní z nabytí nemovitosti

UPOZORNĚNÍ: neplést s 4 % daní z nabytí nemovitých věcí, kde se přiznání podává do 3 měsíců po nabytí nemovitosti! O dani z nabytí nemovitosti se můžete dočíst v našem příspěvku.

Vše o dani z nemovitých věcí - kdy se nepodává přiznání, kdy a jak se daň platí, kdo podává přiznání v případě spoluvlastnictv,....

30.01.2019 vložil Gajdová Pavla (místopředseda výboru)
E-mail nebyl odeslán
SMS nebyla odeslána

Informace o zpracování osobních údajů ze strany SVJ

Vážení vlastníci, nájemci, podnájemci,....

máme zákonnou povinnost Vás informovat o tom, že zpracováváme Vaše osobní údaje a dále máme povinnost poskytnout Vám informace o Vašich právech a povinnostech v souvislosti se zpracováním osobních údajů v rozsahu, který předepisuje Nařízení GDPR, které dnes 25.5.2018 vstoupilo v účinnost. Vzhledem k rozsahu informací je uvádíme v samostatném dokumentu, který naleznete jako veřejně přístupný na našich webových stránkách.

Ve zkratce však informujeme, že Vaše osobní údaje zpracováváme pouze za účelem a v rozsahu výkonu správy SVJ dle zákona (zejména zákona č. 89/2012 Sb.) a k takovémuto zpracování nepotřebujeme Váš souhlas. 

25.05.2018 vložil Gajdová Pavla (místopředseda výboru)
E-mail nebyl odeslán
SMS nebyla odeslána
Nástěnka slouží pro členy SVJ. Vzkazy na nástěnce se rozesílají na emaily statutárního orgánu, které jsou vyplněné v kontaktech.

19.3.2020

Dobrý den, pokud někdo potřebuje na nákup (starší lidé, nemocní nebo maminky s dětmi), můžete se na mě klidně obrátit, pokud můžu, tak ráda pomůžu.

25.2.2019

Dobrý den, v prvním patře nesvítí ve společných prostorách světlo, prosím o výměnu zdroje. Děkuji

 

Výměna již proběhla, děkujeme za nahlášení závady.

za Výbor Zuzana Nováková

19.10.2016

Dobrý den,

chci prodat jednotku č. 2 (2+1, balkon) v našem SVJ ve vchodě 10/48, v případě zájmu mě prosím kontaktujte, prohlídka po dohodě. Byt je po rekonstrukci.

Uvažovaná cena cca 990 tis. Kč - k jednání.

Energetická třída - C - viz. energetický audit ke stažení zde na stránkách.

21.10.2015

Vážení vlastníci/nájemníci, oznamuji Vám tímto, že jsem nabyl jednotku č. 3 ve Vašem společenství. 

Od 15.10.2015 bude probíhat rekonstrukce této jednotky v pracovní dny od 8:00 do 18:00. Omlouvám se tímto za zvýšenou hlučnost. Úklid bude zajištěn. Děkuji za pochopení.