Sdílení dokumentů odkazem URL

vloženo 20.05.2019


V případě dokumentů s viditelností pro členy nebo statutární orgán je dostupnost souboru podmíněna přihlášením člena na stránky družstva nebo SVJ. Dokumenty tedy můžete sdílet i odkazem a to bez obav z nekontrolovatelného šíření.

Na Informační desce, kterou máte volně dostupnou pro všechny návštěvníky stránek, tak můžete pomocí URL odkazu zveřejnit také informace, které jsou určeny výhradně pro členy. Daný soubor nahrajte do záložky Dokumenty s oprávněním 'viditelný pouze pro členy'. URL odkaz následně získáte stiskem modré ikonky link za souborem. Po vložení na Informační desku bude tento soubor dostupný pouze přihlášeným členům (pro možnost zobrazení přímo ve webovém prohlížeči použijte soubor formátu PDF nebo TXT).

Chcete-li, aby byl dokument dostupný přímo z emailového upozornění a to bez nutnosti předchozího přihlášení na stránky, uložte ho s oprávněním 'viditelný veřejně'. K dokumentu bude mít přístup každý příjemce emailu, resp. daného URL linku (nepoužívejte tedy pro dokumenty obsahující citlivá data).

Vložení URL odkazu do příspěvku viz. obrázky editačního formuláře:

 zpět do Aktualit